Vítejte v naší kavárně ...

Odebírat RSS zdroj

O kavárně

něco málo o domě - chráněná kultůrní památka s registračním číslem

  • Původně barokní měšťanský dům č.p. 69 byl po požáru náměstí v roce 1797 z části přestavěn a získal klasicistní podobu. Jeho vlastník Josef Schneider dostal odškodnění 2 895 Guldenů. Od roku 1805 dostal dům Conseriptions-Nr.72 - č.p. 72. V rohovém domě byla do roku 1929 Galanterie u Klausnera a ve 30. letech prodejna Lahůdkářství Hagenauer. V období 2. světové války zde byla prodejna Čokoládovny Körber majitele p. Nichta.
Náměstí a střed města v roce 1797 - černá místa na výkresu jsou domy, které v roce 1797 lehly při požáru popelem. Místo označené křížkem, značí místo vzniku požáru 17.1.1797 - dnešní ul. Sv.Čecha.

 
  • V  80. letech minulého století byla v přední části domu prodejna "masa a uzeniny" a v 90. letech prodejna "textilu". V zadní části kde je dnes cukrárna byla garáž pro osobní automobil a kotelna se skladem na uhlí. :) 
  • V letech 2006 - 2008 proběhla kompletní nákladná rekonstrukce celého domu od podlahy až po střechu.
  • Naše kavárna začala psát svoji historii v roce 2009, kdy naší vizí bylo vytvořit místo s příjemným prostředím v moderním stylu, kam si lidé přijdou rádi odpočinout u hrnku dobré kávy. Tato vize se začala naplňovat realizací návrhu ve spolupráci s fi Unita, kde vyhrál návrh, který se ztotožňoval s naší představou o moderní kavárně. Její konečnou podobu můžete vidět pří návštěvě naší provozovny.
  • Po rekonstrukci náměsti v roce 2010 kavárně přibyla prostorná venkovní terasa ve stínu okrasných stromu.