Vítejte v naší kavárně ...

Program Valdštejnských slavností 2019

Program Valdštejnských slavností 2019  začínají v pátek 15.5.2019 ve 12.00 h. a končí 17.5.2019 v 18.00 hod

  • V programu Valdštejnských slavností je velkolepý průvod ve dne a v noci za svitu dobových pochodní, pohádková představení pro děti a historický jarmark na náměstí, ukázky sokolnictví v městském parku, dobová hudba a tanec, večerní slavnost s ohňostrojem. Těšit se můžete i na strhující rekonstrukce bitevních šarvátek po dobu celého víkendu.
  • Vstupné bude na sobotu 100 Kč a na neděli 80 Kč. Pokud si návštěvník bude chtít koupit dvoudenní vstupenku na celý víkend, pak za ni zaplatí 120 Kč. Platí jen dospělí a děti nad 130 cm. Vstupenka platí na celý den a na všechny akce včetně bitvy a sobotního večerního programu na zámku.Vstupenky bude možné zakoupit přímo u vstupu na náměstí nebo v předprodeji v Městském informačním centru Frýdlant v přízemí radnice. 
  • Výhodu ale bude mít ten, kdo přijde v dobovém kostýmu (renesance, baroko), protože bude mít vstupné na oba dny zdarma. Pokud bude do kostýmu oděné jen dítě vysoké do 130 cm, pak jeden jeho doprovod (i když v kostýmu nebude) bude mít vstupné také zdarma. Organizátoři tím jasně chtějí podpořit vnímání tradic širokou veřejností, hlavně pak dětmi.

         

      

    Valdštejnské slavnosti ve Frýdlantě v roce 2013